Kevin Volland ile EURO 2020 röportajı

Kevin Volland ile EURO 2020 röportajı


Spox ve Goal ekibinden Kerry Hau'nun Almanya milli takım futbolcusu Kevin Volland ile Fransa maçı sonrası yaptığı röportajı sizler için çevirdik.Bay Volland, Alman takımı Avrupa Şampiyonasına mağlubiyetle başladı. Fransa karşısındaki performansını nasıl değerlendirirsiniz?

Kevin Volland: Genel olarak iyi performans gösterdiğimiz için maçı kaybetmemiz can sıkıcı. Kesinlikle daha iyi oynayabilirdik. Bunun üzerinde çalışmalıyız. Ruh halimiz iyi ve şimdi bir sonraki Portekiz maçı için hazırız.

Son dakikalarda Joachim Löw'ün sizi neden sol bek olarak çağırdığını açıklayabilir misiniz?

Volland: Bu sadece birkaç dakikaydı ve zaten oyun neredeyse bitmişti. Koç, hücum eden bir sol bek oynatmak istedi. Bir oyuncu olarak bunu doğal karşılıyorsunuz ve asıl mevkiniz olmasa bile elinizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorsunuz. Sonunda bir ya da iki ortayı iyi açamadığım için rahatsız oldum ama bu da futbolun bir parçası.

87. dakikada oyuna girmekten rahatsız mısınız?

Volland: Hayır, Avrupa Şampiyonası bir görev ve bundan dolayı mutluyum. Hiç oynamamaktansa biraz oynamayı tercih ederim. Fırsat bulduğumda kendimi göstermek ve her şeyimi ortaya atmak benim işim.

Leverkusen'de de düzenli olarak performans göstermenize rağmen yaklaşık beş yıldır milli takıma davet edilmediniz. Siz de böyle bir zamanda kendinizden şüphe duyuyor musunuz?

Volland: Kendimden şüphe duysaydım her yıl gol atamazdım. Milli takımdan bağımsız olarak, iyi performans göstermek benim için her zaman önemlidir.

Avrupa Şampiyonası'na çağırıldığınızda nasıl tepki verdiniz?

Volland: Dürüst olmak gerekirse uzun süredir orada olmadığım için biraz şaşırmıştım ve Löw benden onu geri aramamı istediğinde biraz heyecanlandım.

Löw'ün ilk aramasına cevap vermedin mi?

Volland: Cep telefonum uçuş modundaydı, Paris uçağındaydım. İnişten sonra önce milli antrenörün mesajını gördüm ve sonra geri aradım. Orada olacağımı söylediğinde çok mutlu oldum.

Turnuvaya çağırıldıktan sonra, Allgäu'dan büyükanneniz endişelendi çünkü Garda Gölü'nde planladığınız aile tatilinizi iptal etmek zorunda kaldınız ve şimdi onun yerine Avrupa Şampiyonasında oynuyorsunuz. "Tatili tercih ederdi" dedi...

Volland: Öyle demek istemedi. (gülüyor) Milli takıma gitmeden kısa bir süre önce evdeydim. Avrupa Şampiyonası yüzünden şimdi eve gidemeyeceğim için biraz üzgündü ama tabii ki büyükannem Almanya için oynadığım için çok mutlu ve gururlu. Tatili daha sonra da yapabiliriz.

Milli takımdaki arkadaşlarınız tarafından nasıl karşılandınız?

Volland: Çok iyi, çoğunu U21'lerden ve Bundesliga'da geçirdiğim zamandan beri tanıyorum. Takımdaki atmosfer çok hoş, gruplaşma yok, saha dışında birlikte çok şey yapıyoruz. Bu iyiye işaret. Bütün bunlar, uzun bir yol kat edebileceğimiz konusunda beni iyimser kılıyor.

En iyi kiminle anlaşıyorsun?

Volland: Birilerini söylemem gerekse, bu Kai Havertz, Jonas Hofmann ve Christian Günter olurdu. Birbirimizi uzun zamandır tanıyoruz. Çok iyi bir uyum ve benzer bir mizah anlayışımız var ama herkesle çok iyi anlaştığımı söylemeliyim.

Havertz'i farklı kılan nedir?

Volland: Kai asla değişmeyen ve her zaman yerde kalan harika bir çocuk. Onun Chelsea'ye ve benim Monaco'ya transerimden sonra bile bağlantımız kopmadı. Futbol becerileri hakkında konuşmamıza gerek bile yok.

Yorumlar